TARIFAT/ Dosjet e Vetting-ut “dalin në shitje”, ja sa duhet të paguajnë prokurorët e gjykatësit

Ndaje

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka caktuar tarifa për marrjen e dosjeve të Vetting-ut nga subjektet që do t’i nënshtrohen, si prokurorë, gjykatës, punonjës të Policisë së shtetit etj.

Në vendimin e fundit thuhet se KPK, në mbështetje të Kushtetutës, të ligjit nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”, nenit 45, të Kodit të Procedurave Administrative, nenit 13, të ligjit nr. 119/2014 “Për të drejtën e informimit”, të Rregullores së veprimtarisë së Komisionit, miratuar me vendimin nr. 2, datë 19. 07. 2017, njofton se me vendimin nr. 10, datë 12. 02. 2018 ka miratuar tarifat e shërbimit për marrjen e dokumenteve në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit nga subjekti i rivlerësimit.

Tarifat

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje