Tag: tarifat

DEKLARATA/ Univerisiteti i Tiranës nxjerr blof Ramën: Nuk i kemi vendosur...

Senati Akademik i Universiteti i Tiranës ka bërë publik qëndrimin e tij në lidhje me debatin për arsimin e lartë, dhe për protestën e...

Rruga e Kombit, publikohen tarifat që do paguhen dhe shtresat që...

Në datën 17 shtator 2018 nis tarifimi në autostradën Milot-Morinë, ku invalidët e punës dhe shtresat në nevojë do të kenë zero tarifim dhe...

Universiteti i Tiranës, ja sa kanë shkuar kuotat dhe tarifat e...

Pas bërjes publike të datave për aplikimet për maturantët që duan të zgjedhin Universitetin e Tiranës për studimet e Larta, janë bërë publike dhe...

TABELA/ Taksa e re për pronën, ja sa do paguajmë nga...

Nga 1 prilli nis zbatimi i taksës së re për pronën. Banesat do të taksohen sipas një formule që merr për bazë vlerën e...

TARIFAT/ Tiranë, rritja e faturave të ujit bëhet fakt, banorët kujtohen...

Qytetarët e Tiranës thonë se faturat mujore të ujit u janë rritur, jo vetëm nga rritja e çmimit të ujit, por edhe të taksave...

VENDIMI/ Zbardhen tarifat, ja sa do të paguhet për shtëpitë dhe...

Qeveria miratoi sot metodologjinë për përcaktimin e vlerës së taksueshme të pasurive të pajuajtshme “ndërtesa”. Referuar vendimit, përcaktimi i vlerës së taksueshme të pasurisë së...

TARIFAT/ Dosjet e Vetting-ut “dalin në shitje”, ja sa duhet të...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka caktuar tarifa për marrjen e dosjeve të Vetting-ut nga subjektet që do t'i nënshtrohen, si prokurorë, gjykatës, punonjës...

ÇMIMET/ Pasaportat e 16 vendeve, ja si mund të bëheni amerikan,...

Nëse keni menduar ndonjëherë se si të përfitoni një nënshtetësi të huaj, duhet ta dini që një nga mënyrat është edhe ta blini atë....

“Makina luksi” nga 1 Janari 2018, ja ndryshimet për tarifat

Në ligjin për taksat kombëtare ka pësuar ndryshim trajtimi i atyre që quhen mjetet e luksit, ku për efekt takse “ Automjete Luksoze” do...

VENDIMI/ Ja për cilët puse do paguajnë tarifë shqiptarët – Ja...

Nevojat për furnizimin me ujë të familjeve kryesisht në zonat rurale ka shtyrë qytetarët të hapin puse me dhe pa leje para viteve ‘90...