Tag: shqiptar

U shtrua me urgjencë në Infektiv, deputeti me koronavirus reagon sërish:...

Deputeti Adriatik Alimadhi ka adresuar një letër nga spitali për qytetarët dhe për mediat një ditë pasi u bë publik rasti i tij i...

Shqiptari në Romë ndërron jetë nga koronavirusi, bashkëshortja jep detajet

Një 65 vjeçar shqiptar me banim në Romë humbi jetën nga koronavirusi COVID-19.  Vetë bashkëshortja dha lajmin e hidhur përmes një një postimi në...

Foshnja shqiptare preket nga koronavirusi, babai tregon situatën: Ka një thirrje...

Në një intervistë për Shekulli.com.al, Luan Sulejmani, një emigrant shqiptar që jeton në Codogno, Lombardi, epiqendra e virusit në Itali, rrëfen për të birin 4-muajsh,...

EMRI/Aksident fatal për të riun shqiptar në Itali, makinat përplasen kokë...

Një 26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur në Monza të Italisë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së...

Shqiptari bie në kurthin e gazetares angleze: Me 17 mijë Sterlina...

Gazeta Mail on Sunday përmes një shkrimi investigativ të maskuar ka mundur të kontaktoj me një shqiptar nga Hasi i Shqipërisë me banim në...

20-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur pranë një parkimi në Itali, dyshimet...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një i ri shqiptar ka humbur jetën, ende në rrethana të mistershme. 20-vjeçari është gjetur i...

DETAJE/Kërkohej në Itali, shqiptari i dënuar për trafik droge kapet në...

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e policisë. Burime zyrtare informojnë se shtetasi shqiptar eshte kapur në zonën e Kasharit, teksa...

TRONDITËSE/ U dogj brenda makinës pas aksidentit, detaje nga vdekja e...

Detaje tronditëse janë zbardhur nga vdekja e futbollistit shqiptar nga Kosova, Amir Ademi, teksa u përfshi në një aksident rrugor në Gjermani. 22-vjeçari humbi tragjikisht...

Gazetari vendos bashkë flamurin shqiptar me atë serb: Është nxehtë për...

Konflikti mes Kosovës dhe Serbisë vijon ende për aq kohë sa urat e dialogut janë ndërprerë prej disa kohësh tashmë, e komplikuar ketu dhe...

The Sun/ Bandat shqiptare jashtë kontrollit, ja si po tallen me...

Shpërfillja e bandave shqiptare për drejtësinë britanike tregohet qartazi në një seri postimesh në mediat sociale ku tregohen kriminelët që jetojnë ‘jetën e lartë’...