The Sun/ Bandat shqiptare jashtë kontrollit, ja si po tallen me drejtësinë britanike

Ndaje

Shpërfillja e bandave shqiptare për drejtësinë britanike tregohet qartazi në një seri postimesh në mediat sociale ku tregohen kriminelët që jetojnë ‘jetën e lartë’ pas hekurave.

Kriminelët e lidhur me bandën famëkeqe Hellbanianz po shpërndajnë fotografi në Instagram duke qeshur nga qelitë e tyre.

Ndërkohë, rrjetet shqiptare të krimit besohet të jenë përgjegjës për një rritje të vjedhjeve të tmerrshme e të dhunshme në jug-lindje të ishullit britanik.

Daily Telegraph raporton se fotot u shfaqën në llogaritë private në Instagram të Fabion Kucit dhe Azem Dajcit, të cilët aktualisht janë duke shërbyer kohë për vjedhje në Scrubs Uormuood.

Në një tjetër, Agron Demarku tregohet mbi shpatullat e një të burgosuri tjetër.

Demarku udhëhoqi një bandë familjare e cila u dënua për gjithsej 63 vjet pasi u dënua për një zinxhir bordellosh duke përdorur gra të trafikuara – përfshirë adoleshente.

Paralajmërimet për persona të kërkuar janë lëshuar nga policët në të gjithë kryeqytetin, Kent dhe Surrey për kriminelët shqiptarë që janë përgjegjës për grabitjet në të gjithë jug-lindjen, ku paratë dhe argjendaritë e vjedhura në sulme të dhunshme shtëpie po kontrabandohen përsëri në Shqipëri.

Ministria e Drejtësisë tha se telefona celularë të paligjshëm gjithashtu janë sekuestruar dhe llogaritë e mediave sociale janë hequr, shtoi ai.

The Sun raportoi më parë sesi bandat shqiptare kontrabandonin dërgesa të mëdha kokainë direkt nga Evropa kanë ndryshuar fytyrën e tregut të drogës në Mbretërinë e Bashkuar.

Mijëra shqiptarë arritën në Mbretërinë e Bashkuar në fund të viteve 1990 dhe fillim të viteve 2000 gjatë një krize refugjatësh.

Midis tyre ishin shumë shqiptarë që pretendonin se ishin kosovarë në atë që prej asaj kohe është përshkruar si “rasti më i madh i ndërrimit të kombësisë” në historinë e fundit të emigracionit në Mbretërinë e Bashkuar.

PROSTITUCIONI 

Ato përfshijnë një bandë të vogël të fortë të veteranëve të luftës, të etur për të lënë shenjën e tyre në Britani.

Shumë shqiptarë morën punë në Soho, atëherë i mbizotëruar nga mafia malteze ku filluan të vinin në vëmendjen e vendit.

Shqiptarët filluan të punojnë përkrah donëve të seksit – para se të pretendohej se ata morën shpejt levat e prostitucionit në Londër.

The Sun gjithashtu ka treguar se si gangsteret shqiptare kanë përdorur motorë dhe tufa parash në video rap për të tërhequr më shumë ushtarë këmbësorë për ta në Mbretërinë e Bashkuar.

Mafia, e quajtur banda Hellbanianz, me guxim përhap pasurinë e saj në internet.

Ata që janë të interesuar të udhëtojnë në Mbretërinë e Bashkuar ndihmojnë në forcimin e bandës që ka marrë në dorë industrinë e kokainës prej 5 miliardë paundësh në Britani duke përdorur një ushtri tregtarësh rruge që merr pjesë në tregtinë me shumicë e që kontrollojnë importet nga Amerika e Jugut dhe Evropa Veriore.

Videot Rap të postuara në Instagram dhe YouTube tregojnë që bandat që pozojnë në super vetura si Lamborghini dhe orë Rolex.

The Sun, përshtati në shqip ©

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje