Tag: banda

EMRAT/OFL kërkon deklarimin e pasurisë për ish-kreun e bandës së Niklës...

Operacioni Forca e Ligjit i dërgon formularin e vetëdeklarimit të policisë Flamur Hakës në Nikël dhe Talo Çelë në Elbasan. Haka është  dënuar për veprën...

Del nga burgu anëtari i bandës së Durrësit, ja 10 argumentat...

Nje tjeter anetar i bandës së Durresit u lirua pak muaj me pare nga burgu. Behet fjale per Sardian Sulejmanin i cili u lirua...

Një media tjetër shkruan për vrasjen e Beqirit, pas saj qëndron...

Nje tjeter media e njohur britanike kerkon te hedhe drite mbi ngjarjen kriminale ku mbeti i vrare shqiptari Flamur Beqiri. Pas Daily Mail, Mirror shkruan...

DETAJE/Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, cila ishte skema e tyre e...

Policia spanjolle ka goditur një bandë shqiptare, e cila kryente vjedhje duke terrorizuar qytetarët në disa zona të Spanjës. Sipas raportimeve të mediave vendase, ky...

EMRAT/Përplasja me armë në kufi, kush janë shqiptarët e arrestuar, 46-vjeçari...

Një shkëmbim me armë zjarri ndodhi mengjesin e sotëm në kufirin me Greqinë, duke lënë një polic grek të plagosur lehtë. Sipas informacioneve, perplasja ndodhi...

Gjykata ndryshoi vetëm emrin, ndërsa seanca ndaj Shullazit vazhdon të shtyhet...

Gjykata e Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur të shtyjë përsëri seancën e radhës ndaj Emiliano Shullazit dhe katër të bashkëpandehurve...

“1 milion euro për një dimër pas grabitjeve të vilave”, zbulohet...

Policia italiane arrestoi një grup shqiptarësh të përfshirë në vjedhjen dhe plaçkitjen e vilave në Italinë qendrore dhe veriore. Gjashtë shqiptarë përfunduan në pranga,...

“I tradhtuan shenjat e gishtave”, zbulohen hajdutët e postës në Krujë,...

Janë arrestuar disa persona për grabitjen e kasafortës së postës në Fushë-Krujë, ku u morën rreth 13 milionë lekë. Tre ditë pas grabitjes policia ka...

Plagosja në Yzberisht, kush është “Xubi” dhe detaje nga dosja e...

Një person u shpall në kërkim, për plagosjen e 24-vjeçarit  D.V, në Yzberisht mbrëmjen e djeshme, ndërsa zbulohet se personi është një emër i...

ITALI/ Shkatërrohen 3 grupe kriminale , 25 të arrestuar

Tre organizata kriminale janë shkatërruar, të përbëra nga italianë dhe shqiptarë, që vepronin në provincat e Chietit, Pescara dhe L’Aquila dhe që vazhdimisht janë...