Tag: shqiptar

EMRI/Fotografi i njohur shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi

Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare si pasojë e Covid-19 fotografi i njohur, Agush Qorri. Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e...

Kush është “Xhaxhai”, koka e “Ndragheta” në Shqipëri e Ballkan

Detaje të reja zbardhen nga operacioni ndërkombëtar i kokainës i zhvilluar mes Shqipërisë, Italisë, Argjentinës dhe Costa Ricës, ku u arrestuan gjashtë trafikantë të...

FOTO/Vajza e regjisorit të famshëm fejohet me një shqiptar, dedikimi romantik...

Vajza e regjisorit të famshëm Steven Spielberg është fejuar me një djalë me origjinë shqiptare dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë e...

EMRI/Juventus merr në skuadër talentin shqiptar, firmos për tre vite

Juventus kthen syte nga futbollistet e rinj shqiptare qe premtojne nje te ardhme te sukseshme. Ka të reja për një futbollist tjetër, të ri,...

Rikthehet Jim Belushi, bën gjestin e veçantë për Shqipërinë në lokalin...

Aktori me origjinë shqiptare Jim Belushi i cili prej vitesh jetën në Amerikë ka hapur lokalin e tij të ri. Ai ka vendosur ta “pagëzojë”...

EMRI/Koronavirusi i merr jetën një tjetër shqiptari në Itali

Koronavirusi fatkeqesisht iu ka marre jeten dhe disa shqiptareve qe jetojne ne shtetet e ndryshme te botes, kryesisht ne Itali. Konfirmohet nje viktime tjeter nga...

FOTO/Rrëfimi prekës i vajzës në CNN: Si koronavirusi ndau çiftin shqiptar...

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një hapësirë e vecantë iu është kushtuar viktimave të koronavirusit dhe historive të tyre. Mes tyre është edhe historia...

EMRI/Dëshira e fundit e shqiptarit që humbi jetën nga Covid-19 në...

Një tjetër shqiptar është viktimë e koronavirusit në Itali. Mediat italiane bëjnë të ditur se viktima është Altin Hyso, 45 vjeç, i cili ka...

Kontrolli për COVID-19 zbulon ngarkesën me drogë, arrestohet shoferi shqiptar

Policia në Bari ka përgjuar një ngarkesë të madhe droge duke dhe e bllokuar ate ne port. Lënda narkotike është gjetur në një kamion,...

Humb jetën i riu shqiptar, kishte dalë nga spitali pasi tamponit...

Një 28-vjeçar shqiptar ka vdekur në shtëpinë e tij në Itali, pak ditë pasi kishte dalë nga spitali, ku ishte kuruar për koronavirusin. Mediat italiane...