EMRI/Koronavirusi i merr jetën një tjetër shqiptari në Itali

Ndaje

Koronavirusi fatkeqesisht iu ka marre jeten dhe disa shqiptareve qe jetojne ne shtetet e ndryshme te botes, kryesisht ne Itali.

Konfirmohet nje viktime tjeter nga zona e Toskanes ne Itali. Mediat italiane shkruajne se ai është Naim Zeneli 71 vjeç banues prej shumë vitesh në Itali në provincën e Grossetos në rajonin e Toskanës.

Naim Zeneli ishte shtruar në spital që prej datës 16 mars i infektuar nga Covid-19 e me një kuadër klinik kompleks.

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar dhe Drejtoria spitalore e Shëndetit publik në rajonin Toskana.

Gjatë 24 orëve të fundit në provincën e Grossetos janë regjistruar 2 viktima. Deri me sot ne Toskana 1041 viktima e 10 104 te i i infektuar.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje