Tag: itali

EMRI/Operacion ndërkombëtar antidroge Shqipëri-Itali, mes 9 të arrestuarve dhe i riu...

Finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë, për goditjen e një grupi kriminal në fushën e narkotikëve. Operacioni policor i koduar “RICAVO”, zhvilluar nga Policia italiane,...

FOTO/Aksidenti tragjik i merr jetën shqiptarit, makinat përplasen “kokë më kokë”

Një aksident tragjik është regjistruar në Itali ku ka humbur jetën një 26 vjeçar shqiptar. Ngjarja e rëndë ndodhi kur një Opel Corsa u përplas...

U gjet i vrarë në makinë, identifikohet viktima, e shkuara e...

Detaje dalin ne drite nga vrasja ne Rrgozhine, ku viktime ishte nje 33-vjecar. Ngarja ndodhi ne fshatin Sinaballaj. Sipas informaviktime ka mbetur Klevis Kapllani. Ky...

Një 39-vjeçar në prangat e policisë, rezultonte i dënuar për vepra...

Një 39-vjeçar, i dënuar në Itali në fushën e narkotikëve, është arrestuar nga Policia e Durrësit. Sipas Policisë, shtetasi me iniciale P.A rezulton i dënuar...

U infektua me koronavirus, flet nga spitali Berlusconi: Është një ferr...

Javën e kaluar ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi u shtrua në spital pasi rezultoi pozitiv me Covid-19. Mjeku personal i Berlusconit, Luigi Giancrigillo deklaroi se shëndeti i...

Akuzohet për rekrutimin e të rinjve në ISIS-in, Gjykata jep vendimin...

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën “arrest në burg” për Lubjana Gjeçajn, e cila u arrestua disa ditë më parë në zonën e...

Nis lundrimi i parë përgjatë Mesdheut pas 5 muajsh pezullim, pasagjerët...

Anija me e madhe e para, u nis për të lundruar në Mesdhe pas pothuajse pesë muaj pezullim. Sipas BBC, ajo është larguar nga...

EMRI/Kthehej nga Brukseli për pushime, kapet në Muriqan vlonjati i kërkuar...

Kapet në Muriqan një shqiptar i kërkuar për llogari të drejtësisë italiane. 44-vjeçari Elton Isufi alias Mateo Meto, i dënuar në Itali me 11 vite...

Sekuestrohen në portin e Italisë 10 mijë maska, ishin prodhuar në...

Guardia di Finanza dhe Zyra e Doganave në Ankona, kanë sekuestruar në ditët e fundit 10 mijë maska maska ​​filtri pëlhure. Sipas mediave italiane, bëhet...

Po tentonin të largoheshin nga Shqipëria, si u kapën mat nga...

Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit të mjeteve motorike...