Vatra e koronavirusit në QSUT, infektohet mjeku kardiolog

Ndaje

Një nga 4 rastet e infektuara në Tiranë, që u raportuan nga Ministria e Shëndetësisë ditën e sotme eshte dhe nje mjek.

Sipas burimeve, eshtë konfirmuar pozitiv nga koronavirusi një mjek kardiolog në shërbimin e sëmundjeve të brendshme në QSUT.

Gjatë javës së fundit, u raportua për infektimin e personelit mjekësor në QSUT, në reaprtin e Infektivit por jo vetëm.

Ekspertët e shëndetit njoftuan se infektimi i personelit u bë për shkak të thyerjes së protokollit të sigurisë në ambientet spitalore.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive ne Shqiperi është si vijon:

Tiranë 147
Durrës 28
Krujë 17
Shkodër 10
Kamëz 10
Mat 9
Lushnje 6
Berat 2
Fier 2
Korçë 1
Librazhd 1

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje