EMRI/Juventus merr në skuadër talentin shqiptar, firmos për tre vite

Ndaje

Juventus kthen syte nga futbollistet e rinj shqiptare qe premtojne nje te ardhme te sukseshme. Ka të reja për një futbollist tjetër, të ri, dhe që e ka marrë Juventusi kampion.

Gazetari Nicolo Schira raporton se marrëveshja është mbyllur dhe bëhet fjalë për mbrojtësin Albian Hajdari.

Bëhet fjalë për një 17-vjeçar, i cili ishte pjesë e skuadrës së të rinjve të Basel dhe që ka rënë dakord për të kaluar te bardhezinjtë. Kontrata që ka nënshkruar është 3-vjeçare dhe me shumë mundësi do të luajë me moshat e Juventusit, siç ka bërë edhe më parë sulmuesi Andi Zeqiri.

Hajdari është pjesë e Zvicrës U17, madje titullar i rëndësishëm.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje