Tag: juventus

EMRI/Juventus merr në skuadër talentin shqiptar, firmos për tre vite

Juventus kthen syte nga futbollistet e rinj shqiptare qe premtojne nje te ardhme te sukseshme. Ka të reja për një futbollist tjetër, të ri,...

Tronditet Juventusi, lojtari rezulton pozitiv me koronavirus, në karantinë i gjithi...

Juventusi dhe e gjithë Italia ka marrë sot një lajm tronditës. Mbrojtësi i bardhezinjve, Daniele Rugani rezulton pozitiv me koronavirus. Pas publikimit të rezultateve mjekësore,...

Skandal në Itali, arrestohen 12 tifozë të Juventusit

Një operacion blic i policisë italiane, ka bërë të mundur arrestimin e 12 ultrasve të Juventusit si pjesë e një hetimi të drejtuar nga...

Juventus zyrtarizon trajnerin e ri, ja kush është

Maurizio Sarri ka lënë Chelsean për t'u bërë trajner i kampionit të Serie A, Juventusit. Sarri nënshkroi një marrëveshje 3 vjeçare me Juventus. Trajneri, i cili...

E bujshme, Ronaldo mendon largimin nga Juventus

Aventura e Cristiano Ronaldos në Itali mund të përfundojë më shpejt sesa mendohej. Sajti spanjoll “Diario Gol” shpjegon arsyen se pse portugezi mund të largohet...

Ronaldo reagon pas titullit kampion: “I nderuar që luaj me Juven...

Ylli portugez Cristiano Ronaldo ka shkruar një mesazh në rrjetet sociale pasi fitoi titullin e parë kampion në Itali me Juventusin. “Kampionë të Italisë! Krenar...

VIDEO/ ‘Harrohet’ Ajaxi, Juventusi shpallet kampion për herë të tetë radhazi

Shija e hidhur e Ajax duket se u harrua. Ndryshe nga Kompeticionet Europiane, Juventus ka vendosur të shkruaj historinë brenda kufijve italian. Bardhezinjtë kanë siguruar...

VIDEO/U mund nga Ajaxi, dalin pamjet e Ronaldos: E bëmë në...

Eshtë bërë virale një video e Cristiano Ronaldos menjëherë pas eliminimit të Juventusit nga ana e Ajax në çerekfinalet e Champions League. Kjo video, e...

VIDEO/ VAR i jep fitoren Juventusit, Milani i pafat

Juventus nuk njeh rival në Seria A, edhe pse këtë herë me ndihmën e VAR, teksa titulli është vetëm 4 pikë larg. Në takimin...

Kanë frikë arrestimin e Cristiano Ronaldos, Juventusi merr vendimin e papritur

Juventus kërkon të evitojë ndeshjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës sepse ka arrestimin e Cristiano Ronaldos. Informacioni vjen nga mediat amerikane dhe konkretisht...