EMRI/Fotografi i njohur shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi

Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare si pasojë e Covid-19 fotografi i njohur, Agush Qorri.

Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e tij, të cilët kanë njoftuar se për shkak të pamundësisë ceremonia mortore do të bëhet vetëm me rrethin e ngushtë familjar.

Theksojmë që ai njihet si një nga fotografët e parë të Kosovës, që nga viti 1967.

Njoftimi i plotë  për vdekjen:

“Të dashur miq, është ndarë nga jeta fotografi i mirënjohur Agush Qorri.

Ju njoftojmë së pas një betejë të shkurtër më COVID-19, Sot në ora 2:15 e mëngjesit në moshën 80 vjeçare është ndarë nga jeta Agush Qorri.

Agush Qorri njihet si fotograf që nga viti 1967 dhe prindi i dy dëshmorëve.

Famijaret kanë njoftuar se për shkak të pamundësisë ceremonia mortore do të bëjnë vetëm me rrethin e ngushtë familjar.”

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje