Tag: shqiptar

Itali, nuk paguajti borxhin e drogës, atentat me 6 plumba ndaj...

Dy persona tentuan të vrasin me një sulm prej 6 plumbash një shqiptar. Ngjarja ndodhi në në Monterotondo Scalo në 31 maj. Karabinierët e Monterotondo-s i...

Itali, po shpërndante drogë, policia kap mat trafikantin shqiptar

Një 37-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e kaluar në Bellaria Igea Marina, Rimini. Shqiptari me iniciale B.L, banues pranë...

EMRI/ Itali, krimi i pasionit i merr jetën 30 vjeçarit shqiptar,...

Mëngjesin e djeshëm është ekzekutuar një shqiptar. Ngjarja ndodhi në një shesh në Cavallermaggiore (komunë në provincën Cuneo, në Piemonte). Andrea Lucaj është 30-vjeçari shqiptar, me...

FOTO/ Itali, mijëra euro dhe drogë në qarkullim, në pranga shqiptari...

Një shqiptar dhe një italian kanë rënë në pranga për trafik droge. Ngjarja ndodhi ditën e djeshme gjatë një aksioni policor në Itali, ku janë...

EMRI & FOTO/ Itali, tentoi të vriste 4 persona, arrestohet krimineli...

Drejtoria e Anti-Mafias së Leçes, ka gjurmuar dhe arrestuar, në bashkëpunimin e efektiveve të karabinierë të Leçes, një shqiptar: Arjan Muçaj, 31 vjeç. Sipas mediave...

Randall Paul vjen në Shqipëri, ja çfarë e solli

Aktorin që e njohim për interpretimet e tij në filma të famshëm si “Eyes Ëide Shut”, “Mission:Impossible” apo “Four Ëeddings and a Funeral” do...

DETAJE/ Theri gruan me thikë, shqiptari nuk shfaq asnjë shenjë pendimi

Një shqiptar 62-vjeçar i identifikuar si Muhamed Vrapi, ka goditur 15 herë me thikë gruan e tij 52-vjeçare e identifikuar si Diana Vrapi. Ai e...