Gazetari vendos bashkë flamurin shqiptar me atë serb: Është nxehtë për të gjithë

Konflikti mes Kosovës dhe Serbisë vijon ende për aq kohë sa urat e dialogut janë ndërprerë prej disa kohësh tashmë, e komplikuar ketu dhe per shkak të ngrirjes se dialogur mes Kosoves dhe Serbise.

Gazetari Idro Seferi ka shpërndarë një imazh në rrjete sociale ku shihen dy peshqirë  një me ngjyrat e flamurit shqiptar dhe tjetri me ato serbe, të cilët qëndrojnë në dy shezlonge në një pishinë në Beograd.

Ndërsa në postimin e tij në rrjetet sociale  nuk kanë munguar komentet edhe nga qytetarës serb, dhe ajo që bën përshtypje ka të bëjë me faktin se një pjesë e tyre akuzojnë politikën si përçarëse mes dy popujve, ndërsa shprehin pëlqimin për imazhin në fjalë.

Ndërkohë Seferi shkruan përkrah fotos: “Pishinë në Beograd….është nxehtë për të gjithë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje