TRONDITËSE/ U dogj brenda makinës pas aksidentit, detaje nga vdekja e futbollistit shqiptar

Ndaje

Detaje tronditëse janë zbardhur nga vdekja e futbollistit shqiptar nga Kosova, Amir Ademi, teksa u përfshi në një aksident rrugor në Gjermani.

22-vjeçari humbi tragjikisht jetën mbrëmjen e kaluar, ndërsa pas aksidentit makina e tij u shkrumbua e tëra, bashkë me trupin e të riut. Ademi luante për FC Kosova Regensburg dhe ishte konsideruar një talent i shkëlqyeshëm.

Fitim Ademaj, i cili e mori FC deri vonë në një rol drejtues, ishte dukshëm i tronditur nga ngjarja e rëndë. Prandaj, ai e kishte të vështirë të gjente fjalët e duhura, shkruajnë mediat gjermane. Aftësitë e futbollit të Ademit ishin të padiskutueshme.

“Amiri ishte talenti më i madh që ka pasur FC Kosova. Ai ishte tepër i fortë teknikisht, një futbollist i çmendur dhe një pasuri për ekipin”, thotë ai.

I gjithë FC Kosova Regensburg është thellësisht i tronditur nga lajmi. “Ashtë një humbje e çmendur. Amir ishte veçanërisht i popullarizuar, një diell në ekip. Amiri do të qëndrojë gjithmonë në zemrat tona”, thotë Fitim Ademaj. Klubi i shpreh ngushëllimet familjes në këto orë të vështira. Amir Ademi lë pas prindërit e tij një motër dhe një vëlla më të vogël.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje