Tag: futbollisti

Infektohet me COVID-19 futbollisti i kombëtares shqiptare

Ylber Ramadani, mesfushori i kombëtares shqiptare, ka dalë pozitiv me COVID-19. Lojtari i Vejle BK, i cili luan në Danimarkë, do të humbasë ndeshjen...

U arrestua për përndjekje ndaj ish-gruas, gjykata jep masën e sigurisë...

Gjykata e Tiranës ka liruar nga paraburgimi ish-futbollistin e Kombëtares shqiptare Klodian Duro, i cili ishte arrestuar tre ditë më parë pasi kishte thyer...

Lajm i hidhur në fundvit, ndahet nga jeta ish-trajneri i Kombëtares

Eshtë ndarë nga jeta, ish-trajneri i Kombëtares Shyqyri Rreli, në moshën 89-vjeçare. Reli ka qenë një figurë e madhe e futbollit shqiptar, teksa në...

TRONDITËSE/ U dogj brenda makinës pas aksidentit, detaje nga vdekja e...

Detaje tronditëse janë zbardhur nga vdekja e futbollistit shqiptar nga Kosova, Amir Ademi, teksa u përfshi në një aksident rrugor në Gjermani. 22-vjeçari humbi tragjikisht...

VIDEO/Dasma madhështore e kapitenit të Real Madrid, disa nga VIP-at refuzuan...

Kapiteni i Realit të Madridit, Sergio Ramos i dha fund beqarisë. Qendërmbrojtësi 33-vjeçar i Los Blancos dhe moderatorja televizive Pilar Rubio u martuan në...

VIDEO/Futbollistit të famshëm nuk i ndahet shpirti nga Erdogan, e merr...

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ishte njeriu më i mirë në martesën e futbollistit gjerman Mesut Ozil të premten. Ozil, i cili ka rrënjë turke,...

Pas akuzave për përdhunim dhe mesazheve “të nxeha”, Neymar përfundon në...

Ylli i futbollit i Brazilit Neymar përfundoi në stacionin policor në Rio de Janeiro për të bërë një deklaratë pas një akuze për përdhunim....

Tragjedi në futboll, vdes ish-sulmuesi i njohur pas aksidentit të rëndë

Ish sulmuesi i Arsenalit Jose Antonio Reyes ka vdekur në një aksident automobilistik. Lajmi është konfirmuar nga burime zyrtare. Spanjolli 35-vjeçar, i cili po luante...

Nuk do ta shohim më në fushë, portieri “legjendar” tërhiqet nga...

Iker Casillas, një prej portierëve më të mirë në botë, ka marrë vendimin më të rëndësishëm, duke i dhënë fund karrierës së tij. E përditëshmja...

FOTO/Djali i David Beckham shpërthen në lot, kapet në makinë duke...

Jo çdogjë shkon mirë në çift edhe kur protagonistë janë personazhe të njohur, të cilet shpërthejnë dhe në lot. I tillë është rasti i djalit...