Tag: shqiponja

FOTO/Pjesë e “Shqiponjës”, kush është policja që qëndronte krah Santiagos

Ditën e djeshme zonën e xhamllikut në Tiranë, si pasojë e një atentati me armë zjarri mbeti i vrarë ish-punonjësi i policisë Santiago Malko. 26-vjeçari...

VIDEO/Meta nuk e harron “shqiponjën”, mesazhi i tij nga Prevalla

Kreu i shtetit, Ilir Meta ndodhet në Bjeshkët e Prevallës, destinacionin e preferuar nga ai dhe familja e tij. Nga aty, ai ka përshëndetur...

Shqiponja me 85 përqind të refuzimit të votimeve moniste “fluturon”...

Shqiponja e flamurit kombëtar është vendosur në qëndër të protestës së opozitës. Në zemër të saj shkruhet shifra “85%”, aq sa është përqindja e...

U pezullua se mbrojti shtëpinë, rikthehet në punë efektivja e ”Shqiponjave”

Blerta Dervishi, efektivja e cila u pezullua nga puna, është rikthyer sërish në detyrë. Pas mbështetjes nga qindra njerëz në rrjetet sociale, efektivja ka fituar...

Meta bën shqiponjën krahë Lorikut: Një ambasador i shkëlqyer i shqiptarëve

Presidenti Ilir Meta shfaqet krahë Lorik Canës, ish-kapitenit të Kombëtares, duke bërë me duar simbolin e Shqiponjës. Meta ka zgjedhur të shkruajë disa fjalë pë...

Bularati, Shqiponja dhe Zogu i Zi

Nga Bislim AHMETAJ Puna e fundit që mund të bëhej për ndërtimin e mbi-nën-kalimin te projektuar tek “SHQIPONJA” ishte heqja e shpendit që ne shqiptaret...

‘Shqiponja vulgaritet’, Shkëlzen Berisha ka një propozim për Kryeministrin

Djali i ish-kryeministrit Berisha ka ironizuar komentet e Edi Ramës përsa i përket heqjes së 'Shqiponjës' nga sheshi. Pas replikave të Bashës, Ramës dhe Berishës,...

Basha për Ramën: Kur zgjedh për simbol hashashin, Shqiponja Kombëtare të...

Heqja e simbolit të 'Shqiponjës' në sheshin me të njëjtën emër, solli reagimin e ish-kryeministrit Berisha, më vonë të kryeministrit Rama dhe tani të...

Hoqën ‘Shqiponjën’ nga sheshi, reagon Berisha: Akt antikombëtar

'Shqiponja' e vendosur në hyrje në Tiranës u hoq ditën e djeshme, duke konfirmuar dhe njëherë qëllimin e qeverisë për të vazhduar me planin...

FOTO/Qeveria nuk tërhiqet nga plani i saj tek Unaza e Re,...

Edhe pse banorët po protestojnë prej disa ditësh, për të mos lejuar shembjen e ndërtesave të tyre, qeveria ka vijuar me planin e saj. Mësohet...