U pezullua se mbrojti shtëpinë, rikthehet në punë efektivja e ”Shqiponjave”

Ndaje

Blerta Dervishi, efektivja e cila u pezullua nga puna, është rikthyer sërish në detyrë.

Pas mbështetjes nga qindra njerëz në rrjetet sociale, efektivja ka fituar sërish vendin e punës.

Dervishi u pezullua për shkak se pati një përplasje me punonjësit e përmbarimit në mbrojtje të banesës së saj.

Blerta punon në patrullën e posaçme të Shqiponjave në policinë e shtetit dhe dje eprori i saj e ka marrë në telefon për të njoftuar pezullimin e përkohshëm.

Por Blerta thotë se dje ajo ishte thjesht një qytetarë që po mbronte pronën e vet dhe fëmijët e mi.

Blerta Dervishi: “Unë kam qenë banore. Jam qytetare e thjeshtë e lirë për të mbrojtur pronën time dhe fëmijët e mi sepse nuk kam ku të shkoj tjetër”

LEXO ME SHUME

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje