Tag: Pezullim

Konfirmohet zyrtarisht: Shtyhet dhe kampionati Europian “EURO 2020”

Federata Norvegjeze e Futbollit ka zyrtarizuar përmes faqes së saj në “Twitter” lajmin e shtyrjes së kampionatit Europian Euro 2020 në vitin 2021. “Kampionati do...

DETAJE/Shqipëria mbyll fluturimet me Italinë, sot udhëtimi i fundit nga deti

Shqipëria pezullon të gjitha fluturimet me Italinë. Pas vendimit të qeverisë italiane për ta shpallur të gjithë terrirorin zonë e kuqe për koronavirusin, Ministrja...

Autoriteti i Konkurrencës pezullon vendimin për rritjen e tarifave të kompanive...

Autoriteti i Konkurrencës ka marrë vendimin për të pezulluar përkohësisht rritjen e tarifave nga kompanitë celulare. Albeu.com ka mësuar ekskluzivisht se këtë vendim e ka marrë Komisioni brenda Autoritetit...

KPK e “dënoi” të ndjekë studimet dhe për 1 vit, Komisioneri...

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin nga detyra të drejtuesit të Prokurorisë së Apelit Shkodër Elvin Gokaj. Komisioneri ankimoi sot në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit...

Jo vetëm padi për arkitektin, çfarë i kërkon PD Gjykatës për...

Forca më e madhe opozitare gjithashtu i kërkon prokurorisë që të kërkojë në gjykatë urdhërimin e vendosjes së sekuestros preventive ndaj projektit për Teatrin...

“Distancohemi nga sjelljet e ulëta”, Universiteti pezullon pedagogun e përfshirë në...

Universiteti “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan ka pezulluar nga detyra pedagogun D.H i cili është ndaluar nga policia me akuzën për korrupsion pas shfaqjes në...

Ndodh për herë të parë! Vetingu kthen prokurorin dhe njeherë në...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka kthyer sërish në shkollë Drejtuesin e Prokurorisë së Apelit të Shkodrës, Elvin Gokaj. Vendimi u mor për mungesë të...

Zbuluan arsenalin e armëve në Elbasan, pezullohen nga detyra dy zyrtarë

Janë pezulluar nga detyra dy zyrtarë pas gjetjes së një arsenali armësh në Elbasan. Mësohet se nga detyra është pezulluar shefi i Krimeve në Cërrik,...

Greva e paralajmëruar në aeroporte, vonesa fluturimesh nëse udhëtoni për në...

Mediat italiane kanë shkruar prej disa ditësh për një grevë të paralajmëruar  të transportit ajror. Pikërisht ky ka qënë shkaku pse shumë fluturime nga...

U pezullua se mbrojti shtëpinë, rikthehet në punë efektivja e ”Shqiponjave”

Blerta Dervishi, efektivja e cila u pezullua nga puna, është rikthyer sërish në detyrë. Pas mbështetjes nga qindra njerëz në rrjetet sociale, efektivja ka fituar...