FOTO/Pjesë e “Shqiponjës”, kush është policja që qëndronte krah Santiagos

Ndaje

Ditën e djeshme zonën e xhamllikut në Tiranë, si pasojë e një atentati me armë zjarri mbeti i vrarë ish-punonjësi i policisë Santiago Malko.

26-vjeçari u ekzekutua me breshëri kallashnikovi, plot 10 plumba në lagjen Xhanfize Keko në Tiranë. Ngjarja vazhdon ende të hetohet, ndërsa policia nuk ka asnjë person të dyshuar.

Gjithashtu, edhe bashkëshortja e Malkos punonte në rradhët e Policisë së Shtetit. Dea Ricku, është gruaja e Santiago Malkos. Ajo është pjesë e repartit të “Shqiponjave” dhe ka qënë disa herë imazh i policisë në spote të ndryshme.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje