Tag: shqiponja

Shaqiri mund të përjashtohet nga ndeshja ‘e nxehtë’, shkak ”shqiponja” e...

Gjesti i Xherdan Shaqirit  me shqiponjën ka marrë vëmendjen e medias prestigjioze britanike 'Independent'. Media i ka kushtuar një artikull ku shkruan se ylli...

FOTO/Simboli i shqiponjës ‘pushton’ Japoninë! Arsyeja?

Një çift shqiptaro-japonez kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me një dasëm në Tokio të Japonisë. Kështu, shqiptari Arbër Demo dhe japonezja Mana Aoki janë martuar...

Shqiptarët fond për gjobat e Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner, sa para...

Shqiptarët janë mobilizuar menjëherë pasi Komisioni Disiplinor i FIFA ka dhënë gjoba për tre lojtarët e Zvicrës të cilët festuan me shqiponjën pas shënimit të golave...

Ambasada amerikane jep alarmin: Simboli i përbashkët në Shqipëri është në...

Shqipëria dhe Shtetet e Bashkuara të  Amerikës kanë të njëjtin simbol, “shqiponjën”. Ambasada Amerikane në Tiranë ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një foto...

FOTO GALERI & VIDEO GALERI / Lironi shqiponjën! – Pas apelit...

Shqiponja e burgosur dhe e gjakosur bëri namin në rrjet, pas nje denoncimi të ambientalistit Sazan Guri në facebook. Ai i shkroi ministrit të...

Dalin detajet e projektit, si do të jetë “Zogu i Zi”...

Rrethrrotullimi i Zogut të Zi po merr një pamje krejt të re, me shatërvanë funksionalë, lulishte dhe pemë. Pas rikonstruksionit të Rr. “Dritan Hoxha”,...