Tag: shkoder

EMRAT/OFL zbarkon në Shkodër, u dërgon formularin 4 të dënuarve për...

OFL u i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve të cilët brenda 48 orësh duhet t’u përgjigjen...

Aksidenti tragjik në Elbasan, flet babai i vajzës që ishte në...

Babai i Denisa Dibrës, vajzës që drejtonte automjeti tip “Volswagen” ditën e djeshme, në momentin kur u godit nga pas nga një makinë tip...

FOTOLAJM/Beqaj e ‘përjashtoi’ nga PS, Bushati shfaqet në Shkodër duke darkuar...

Vizita dy ditore e ambasadores amerikane në Shkoder, përveç takimit me kryetaren e bashkisë dhe vizitave në disa prej objekteve të njohura historiko-kulturore, e...

Humb jetën nga Covid-19 kirurgia e njohur e Shkodrës

Ndahet nga jeta në moshën 78-vjeçare kirurgia e njohur e Shkodrës Zyliha Kraja. Mjekja u nda nga jeta pasi ishte e infektuar me covid-19. Mësohet...

E FUNDIT/Aksident me vdekje në Shkodër

Një aksident me vdekje ka ndodhur ditën e sotme në Shkoder. Një motor është përplasur me shtyllën dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi...

‘Kurthi i ngritur me bombolat e gazit’, italiani në Muriqan kapet...

Policia e Shkodrës ka ndaluar një shtetas italian i cili është ndaluar gjatë kalimit në Muriqan duke shkuar drejt Malit të Zi me një...

EMRAT/OFL iu çon formularët tre të dënuarve në Shkodër e Malësi...

Operacioni Forca e Ligjit vijon në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020 dhe kësaj radhe shkon në...

Avokati zbulon prapaskenat e videos që tronditi rrjetin: Margarita e mbajti...

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për Margerita Gjonin, vajza e cila dhunonte të dashurën e të fejuarit. Kjo masë sigurie...

Dhunoi të dashurën e të fejuarit, jepet masa e sigurisë për...

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për Margerita Gjonin, vajza e cila dhunonte të dashurën e të fejuarit. Kjo masë sigurie...

Organizoi ceremoni festive, mbyllet për 6 muaj restoranti në Shkodër, gjobë...

Policia e Shkodrës ka ndëshkuar me 3.000.000 lekë gjobë, pronarin e një restoranti, shtetasin A.Z, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me...