Tag: shkoder

EMRI/ Bënte fushatë për Tom Doshin gjatë orarit zyrtar, pezullohet kreu...

Është pezulluar nga detyra Drejtori i ALUIZNI-it në Shkodër Tonin Marku. Urdhëri ka ardhur nga Drejtori i Përgjithshëm të Agjensisë së Legalizimeve Ibrahim Morina. Sipas...

Shkodër, shkrumbohet makina, gjendeshin brenda 4 persona

Një makinë është shkrumbuar plotësisht. Raportohet se brenda makinës udhetonte shtetasi me inicialet P.P., dhe 3 familjarët e tij. Ngjarja ndodhi para pak minutash në qytetin...

Shkodër, skandali me punësimet në burgje, nis hetimi për tre persona

Në datën 17.06.2017, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë referuar materialet në Prokurori për procedim në...

Ministri i Drejtësisë: Ka skena mashtrimi, hetim Drejtorëve të burgjeve në...

Ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi ka urdhëruar kallëzimin në Prokurori të ish-drejtuesve dhe nëpunësve të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve të përfshirë në këtë...

I dënuari për prostitucion kërkohej ndërkombëtarisht, arrestohet në Shkodër

Autoritetet e Pikës së Kalimit Muriqan kanë ndaluar shtetasin 35 vjeçar Artur Brika, banues në Durrës. Për këtë shtetas Gjykata Torino Itali me vendim te...

Dy inspektorët e Shkodrës, skema e korrupsionit me certifikatat

Me kërkesë të Prokurorisë së Shkodrës, gjykata ka caktuar masën e sigurimit “arrest në burg” për dy inspektorë të Inspektoratit Shëndetësor, të cilët dyshohet...