Tag: SHBA

E PLOTE/Yuri Kim: Pata nderin t’ia dorëzoja kryeministrit Rama një letër...

Ambasadorja amerikane në Tiranë në një postim në rrjete sociale shprehet se i ka dorëzuar kryeministrit Edi Rama një letër nga presidenti i SHBA-ve,...

COVID-19/OBSH del kundër, pse nuk janë ende dakord për kurimin me...

OBSH nuk e cileson zi zgjidhje perfundimtare kurimin me plazme, te cilen SHBA e miratoi zyrtarisht. OBSH  ka deklaruar se do të mbikëqyrë miratimin e...

COVID-19/Amerika tjetër ndihmë të madhe Shqipërisë për të përballuar situatën

SHBA i ofron përsëri ndihmë Shqipërisë, për të përballuar situatën e shkaktuar nga pandemia Covid-19, pas dhurimit te disa mijerave dollareve dhe testeve per...

VIDEO/Ambasadorja Yuri Kim urim në ditën e Pavarësisë, mesazhi që lidh...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, znj. Yuri Kim, i ka përcjellë një mesazh, qytetarëve shqiptarë sot, në Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara...

Ambasada shqiptare në SHBA njofton nisjen e fluturimeve mes Shqipërisë dhe...

Ambasada shqiptare në SHBA ka njoftuar rregullat e reja të lëvizjes, që hyjnë në fuqi që prej ditës së sotme. Bëhet me dije se...

Fond tjetër nga SHBA, miliona dollarë për të bërë transparencën e...

Shtetet e Bashkuara njoftojnë një ndihmë tjetër zhvillimi për Shqipërinë. Behet fjale per shumën 5.5 milionë dollarë,e cila shkon  për ngritjen e Akademisë Amerikano-Shqiptare...

Vdekja e tij tërboi SHBA, George Floyd ishte me koronavirus

George Floyd kishte një infeksion asimptomatik COVID-19 kur vdiq, sipas një raporti të autopsisë të lëshuar të Mërkurën. Floyd testoi pozitiv për koronavirus më 3...

Reforma në ngërç/Yuri Kim thirrje politikës: Është koha të mbani fjalën,...

Ambasadorja amerikane ka bërë një apel të fortë ndaj forcave politike në vend në lidhje me miratimin e Reformës Zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetin...

Trazira të mëdha në SHBA pas vdekjes së 46-vjeçarit, del autopsia,...

Protestuesit janë përleshur me policinë në qytete në të gjithë SHBA për vrasjen e një njeriu të paarmatosur afrikano-amerikan në duart e oficerëve në...

FOTO/SHBA pati përparësi gjatë pandemisë së koronavirusit, pse ndryshon nga vendet...

Dy ditë pasi SHBA regjistroi rastin e parë të koronavirusit, Donald Trump tha se situata ishte "plotësisht nën kontroll" dhe siguroi publikun se "do...