Tag: SHBA

Trump del ‘kundër rregullave’: Amerika do hapet së shpejti, njerëzit do...

Presidenti amerikan, Donald Trump u zotua se SHBA do të hapet shumë shpejt. Trump tha se vendi do i kthehet jetës normale, duke izoluar vetëm...

Koronavirusi/Shërbimet sekrete amerikane kanë nisur një mision

Në vështrim të parë shërbimet sekrete dhe pandemia Corona nuk kanë të bëjnë asgjë. Por megjithatë shërbimet sekrete në këtë botë kanë në fokus...

FOTO/Kjo është gruaja që provoi vaksinën e koronavirusit, si reagoi ndaj...

Prova klinike për vaksinën e koronavirusit filloi sot (16 mars) në Shtetet e Bashkuara. Mediat e huaja shkruajne se një grua e shëndetshme ishte...

29-vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike me SHBA: Ishte prioriteti kryesor...

Aleksandër Biberaj ne nje postim ne rrjetet sociale, ka sjelle ne vemendje nje date historike per shqiptaret, ate te vendosjes se marredhenieve diplomatike me...

200 të infektuar nga koronavirusi në SHBA, alarmi në Shtëpinë e...

Shtëpia e Bardhë e pranoi se në SHBA nuk ka mjaftueshëm kuti testimi për koronavirusin. Ky paralajmërim vjen në kohën kur sëmundja po përhapet në...

Goditja e radhës në pak kohë, SHBA-ja vret liderin e Al-Kaedas

Shtëpia e Bardhë, ka nderrmarre nje tjeter operacion kundër terrorizmit, në Jemen, ku ka njoftuar se është vrarë lideri i organizatës terroriste Al-Kaeda në...

FOTO/Figurat e larta të shtetit ‘prekin’ ambasadoren e SHBA-ve: Tani e...

Ajo gje per te cilen shqiptaret mbahen dhe njihen eshte mikpritja dhe fakti se jane shume te ngrohte me te huajt. Këtë gjë e...

E miratuan me nxitim, SHBA dhe BE: Nuk e Kemi Parë...

Në Shqipëri qeveria miratoi sot një paketë të re ligjore, përmes një akti normativ, që sipas zyrtarëve, synon forcimin e luftës kundër krimit të...

Alarm botëror, raportohet rasti i katërt me koronavirus në SHBA

Në SHBA autoritetet kanë identifikuar një tjetër person të prekur nga koronavirusi gjë që e çon në katër numrin e amerikanëve të prekur nga...

‘Hakmarrja”/Irani hedh 15 raketa balistike, sulmon 2 baza të SHBA, raportohen...

Irani hodhi rreth 15 raketa balistike në të paktën dy baza ajrore irakiane që strehojnë trupa amerikane, tha Pentagoni. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Carla...