Tag: Sarande

OFL ndalet në Sarandë, Vlorë dhe Elbasan, piketon 3 emrat e...

OFL i ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë 3 personave në Sarandë, Vlorë dhe Elbasan. Konkretisht OFL i ka nisur formularin shtetasve: Klaudjos Dervishi, banues...

Rasti i parë me COVID-19 në Sarandë, një 23-vjeçar paraqitet me...

Evidentohet rasti i parë me COVID-19 në Sarandë. Një i ri 23 vjeç, nga zona e Manastirit, pranë Ksamilit ka shkuar dje me pneumoni...

VIDEO/Akti provokues, minoritari grek i vë flakën flamurit shqiptar në mes...

Një minoritar grek nga Finiqi, i quajtur Manolis Vitos, ka djegur mbrëmjen e djeshme flamur shqiptar në mes të Sarandës. Aktin aspak të hijshëm e...

Covid-19 prek dhe qytetin e Sarandës, konfirmohet rasti i parë

Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19, në Sarandë. Burime nga mediat bëjnë me dije se bëhet fjalë për një shtetase ukrainase e...

Vetëvaret në ballkonin e shtëpisë 50-vjeçari në Sarandë, babai i 4...

Lavdosh Besniku 50-vjeç, baba i katër fëmijëve, i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm në ballkonin e shtëpisë së tij në lagjen nr.4...

Ndërron jetë papritur një shtetas finlandez në Sarandë, niset për ekspertizë...

Një finlandez ka humbur jetën ditën e sotme në qytetin e Sarandës. Bëhet fjalë për 63-vjeçarin e quajtur Martti Juhani Leskinen, i cili sipas...

“Hë mo ç’do themi”: Del përgjimi mes 72-vjeçarit dhe të akuzuarit...

Vazhdojne ende te zbulohen detaje ngq dosja hetimore e ngjarjes se rende të ndodhur në Sarandë me abuzimin seksual të 17-vjeçares. Grupi hetimor ka përgjuar...

VIDEO/Merret vendimi për 72-vjeçarin nga Saranda, i moshuari fjalë fyese ndaj...

Gjykata e Sarandës ka lënë në masë arresti me burg 72-vjeçar, Bajram Tusha, në akuzë për abuzim seksual me një vajzë 17-vjeçare, i cili...

Abuzimi me të miturën në Sarandë, 17-vjeçarja akuzon edhe 3 fqinj

Dosja hetimore që bën fjalë për abuzimin seksual të vajzës 17-vjeçare në qytetin e Sarandës, ka marrë një rrjedhë tjetër. Vajza minorene, është marrë në pyetje...

Detaje nga abuzimi me të miturën në Sarandë, kush e bindi...

Një ngjarje tronditese u zbulua diten e djeshme dhe detajet i bene me dije autoritetet policore, lidhur me nje abuzim seksual ndaj një 17-vjeçare. 72...