Tag: Sarande

VIDEO/U rindërtua para dy vitesh, shembet ura e Vanës në Delvinë,...

Shembet njëra këmbë e urës së Vanës në lumin e Kalasë në Delvinë. Ujërat e lumit kanë gërryer bazamentin e urës, duke bërë që...

EMRI/I grabitën sot banesën, biznesmenit dy vite më parë i’u grabit...

Personit të cilit i mesynë në banesë dhe i vodhën bizhuteritë nuk është i panjohur. Sipad burimeve, biznesmeni në Sarandë quhet Shpëtim Ahmeti. Ahmetit me...

Reshje të dendura në vend, përmbyten rrugët në Sarandë dhe Gjirokastër

Reshjet e shiut këtë të dielë kanë shkaktuar përmbytje në jug të vendit, veçanërisht në qytetin e Sarandës, ku një sërë rrugësh janë bllokuar. Raportohen...

Grabitet biznesmeni në Sarandë, maskat marrin bizhuteri dhe ia mbathin

Persona të paidentifikuar kanë hyrë mbrëmjen e djeshme ne banesën e një biznesmeni në qytetin Sarandës duke grabitur sende me vlerë. Grabitja ka ndodhur kur...

“Krimi në Sarandë”/E dhunoi biznesmenin me shkop bejzbolli dhe e vrau...

Keivi Hysa, 28-vjeçari nga Kurbini që ishte shpallur në kërkim nga Policia për vrasjen e biznesmenit në Sarandë është ekstraduar nga Itali. Burime nga policia,...

Sarandë, fqinjët alarmohen dhe njoftojnë policinë, gruaja gjendet e pajetë në...

Një grua është gjetur e pajetë në rrethana misterioze në Sarandë. Ngjarja është shënuar paraditen e sotme. Viktima, është identifikuar si Lefteri Talo, 80 vjeçe....

E ankoruar në portin e Sarandës, kontrolli në anije zbulon kapitenin...

Një anije e ankoruar në portin e Sarandës i është ushtruar kontrollit të policisë, nga ku janë arrestuar dhe dy shtetas turq. Uniformat blu njoftojnë...

Rrëshqet shkëmbi dhe plagos dy turistët në Sarandë, si është gjendja...

Një ngjarje e papritur, por fatmirësisht pa pasoja të rënda ka ndodhur në Sarandë. Raportohet se nga reshjet e tepërta ka rrëshqitur një shkëmb,...

Ndërroi jetë sapo doli nga shtëpia, policia jep detaje mbi vdekjen...

Një punonjës i policisë së Sarandës ka humbur jetën mëngjesin e sotëm. Sipas burimeve  mësohet se Zenel Zeneli, 50 vjeç, oficer i policisë me...

Shisnin drogë në Sarandë, 2 të rinj në pranga

Policia e Sarandës  ka arrestuar dy shtetas dhe ka proceduar penalisht një të tretë për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Njoftimi i policisë së...