Tag: Sarande

“Hë mo ç’do themi”: Del përgjimi mes 72-vjeçarit dhe të akuzuarit...

Vazhdojne ende te zbulohen detaje ngq dosja hetimore e ngjarjes se rende të ndodhur në Sarandë me abuzimin seksual të 17-vjeçares. Grupi hetimor ka përgjuar...

VIDEO/Merret vendimi për 72-vjeçarin nga Saranda, i moshuari fjalë fyese ndaj...

Gjykata e Sarandës ka lënë në masë arresti me burg 72-vjeçar, Bajram Tusha, në akuzë për abuzim seksual me një vajzë 17-vjeçare, i cili...

Abuzimi me të miturën në Sarandë, 17-vjeçarja akuzon edhe 3 fqinj

Dosja hetimore që bën fjalë për abuzimin seksual të vajzës 17-vjeçare në qytetin e Sarandës, ka marrë një rrjedhë tjetër. Vajza minorene, është marrë në pyetje...

Detaje nga abuzimi me të miturën në Sarandë, kush e bindi...

Një ngjarje tronditese u zbulua diten e djeshme dhe detajet i bene me dije autoritetet policore, lidhur me nje abuzim seksual ndaj një 17-vjeçare. 72...

Nëna e 4 fëmijëve i jep fund jetës në Sarandë, detajet...

Një 55-vjeçare i ka dhënë fund jetën në Sarandë. Mësohet se gruaja, nën e katër fëmijëve ka konsumuar fostoksinë. 55-vjeçarja me inicialet B.K., banore e...

Gjendet i pajetë një shtetas amerikan në Sarandë

Një shtetas amerikan, i cili banonte në  Sarandë është gjetur i pajetë mesditën e sotme në apartamentin e tij. 70-vjeçari Robert Hood, nga Alaska, prej...

“Pretendon se është i infektuar me COVID-19”, Ish-nëndrejtori i spitalit të...

Ish-nëndrejtori i Spitalit të Sarandës, Florenc Llanaj, i arrestuar si pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës, ka bërë kërkesë për lirimin...

Policia dyshime për francezin në Sarandë, kapet me 105 mijë euro...

Nje ngjarje e kapur nga policia ne momentet e fundit ka rritur dyshimet per hetime. Behet fjale per një qytetar francez i cili është...

Aksident në rrugën Sarandë-Gjirokastër, raportohet për një të vdekur

Një aksidenti i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Sarandë. Burime nga policia konfirmuan se nga aksidenti ka një person qe ka humbur jetën....

Plagosje në Vlorë dhe në Sarandë, policia jep detajet për ngjarjet...

Policia ka dhene detaje zyrtare lidhur me dy ngjarje të ndodhura në Sarandë dhe Vlorë, të cilat fatmiresisht nuk kanë regjistruar pasoja të rënda. Sipas...