“Hë mo ç’do themi”: Del përgjimi mes 72-vjeçarit dhe të akuzuarit tjetër që abuzuan me 17-vjeçaren

Ndaje

Vazhdojne ende te zbulohen detaje ngq dosja hetimore e ngjarjes se rende të ndodhur në Sarandë me abuzimin seksual të 17-vjeçares.

Grupi hetimor ka përgjuar një bisedë të bërë mes 72-vjeçarit Barjam Tusha dhe personit tjetër të akuzuar nga 17-vjeçarja se edhe ai ka abuzuar seksualisht me të.

Në dosje, sipas Abc News, thuhet  konkretisht: Lidhur me këtë ngjarje është bërë edhe një përgjim ambiental midis dy të dyshuarve Bajram Tusha, dhe M.P. Përgjimi është kryer në intervalin kohor 16:50 deri në orën 16:55, të datës 21.04.2020.

Në procesverbal fjalët e thëna nga Bajram Tusha janë shënuar me gërmën “B”, ndërsa fjalët e thënë nga i akuzuari tjetër janë me gërmën “M”.

Biseda:

M: Hë mo

B: Ajde pak. Të morën në pyetje?

M: Eee

B: Ço themi

M: S’di gjë unë se njof fare i thashë mo. Eee, unë se njo fare i thashë.

Tusha do te qendroje ne burg pa afat ndersa hetimet do te vazhdojne, per shkak se familja e te mitures ka mbeshtetur ne deshmi 72-vjeçarin.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje