Tag: Dosja

“339-a”/Prokuria bie dakord! Pse dosja e Arben Ndokës ndahet nga të...

Burime të Top Channel bëjnë me dije se Prokuroria ka rënë dakord që të ndahet dosja e Arben Ndokës nga të pandehurit e tjerë,...

E FUNDIT/EULEX arreston ish-kreun e Inteligjencës së Kosovës

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitin e quajtur...

HETIMET/Dërgohet në gjykatë dosja ndaj ish-kryetarit socialist të bashkisë Kuçovë

Shkon për gjykim dosja e ish-kreut të bashkisë Kuçovë, Bardhyl Gjyzeli dhe 3 zyrtarëve. Ndaj tyre rëndon akuza për shpërdorim detyre. Bardhyl Gjyzeli, kryetari socialist...

I arrestuar për vrasjen e dy biznesmenëve, Lamaj në kërkim nga...

Eduart Lamaj i dyshuar si ekzekutor i biznesmenëve Bujar Lika e Paulin Gjergji Markaj, fundmajin e këtij viti, konsiderohej nga autoritetet greke të drejtësisë...

Nëna e vëllezërve që vranë taksistin pranon lidhjen intime me të,...

Zbardhet dëshmia që ka dhënë në polici, Saimir Shera, njëri nga vëllezërit e arrestuar për vrasjen e taksistit 71 vjeçar, Abdulla Budlla, me të...

SPAK firmos disa urdhër-arreste për dosjen 339, aksioni gjatë natës

SPAK (Struktura e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit) firmos disa urdhër arreste në lidhje me dosjen e famshme të përgjimeve 339. Mësohet se gjatë...

Debati për Camajn/ Sula: Dosja e Camajt nuk është dosje bashkëpunëtori,...

“Një dokument i kriuar nga ish-Sigurimi i Shtetit është një dokument i një policie politike militare që funksiononte mbi ligjin, pa ligj. Edhe ka...

EMRAT/Trafik droge nga Shqipëria në Greqi, SPAK mbyll hetimet, dërgohen për...

SPAK ka përfunduar hetimet për 21 persona të akuzuar për trafik ndërkombëtar droge nga Shqipëria në Greqi, duke çuar dosjen për gjykim. Ndaj tyre rëndojnë...

DETAJE/Objektet që u gjetën brenda banesës së familjes Josifi, mbërrin në...

Të tjera objekte me natyrë fetare janë gjetur në shtëpinë e familjes Josifi ku u gjetën të pajeta Anisa dhe Zhaneta , nënë e...

Emrat dhe akuzat/SPAK dërgon në gjykim dosjen për grabitjen e Rinasit

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet...