Tag: Dosja

FOTO/Publikohet ‘numri i Ramës i burgosur’, Ish-ministri: Prokuroria të nisë verifikimet

Publiku shqiptar mbremjen e djeshme u njoh me nje detaj qe nuk dihej me pare. Koleksionisti i njohur Gjergji Thimo bëri nëj deklaratë të...

Rrëzohen akuzat, gjykata e Apelit pushon çështjen “Basha” për lobimin rus

Gjykata e Apelit ka vendosur rrezimin e akeses se prokurorise dhe pushimin e çështjes në ngarkim të kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy...

“Hë mo ç’do themi”: Del përgjimi mes 72-vjeçarit dhe të akuzuarit...

Vazhdojne ende te zbulohen detaje ngq dosja hetimore e ngjarjes se rende të ndodhur në Sarandë me abuzimin seksual të 17-vjeçares. Grupi hetimor ka përgjuar...

Pas Salianjit, merret i pandehur një tjetër ish-deputet i PD-së

Gjykata ka kaluar për gjykim dosjen penale në ngarkim të ish-deputetit demokrat, Klevis Balliut, dhe banorëve të Unazës së Re Lulzim Maqinaj, Ilir Katiraj,...

Arrestimi i Çilit/Kush është zyrtari që fsheh policia? PD nxjerr dy...

Partia Demokratike ka reaguar se fundmi lidhur me dosjen e fundit kriminale ne te cilen u zbulua se nje zyrtar i larte i drejtesise...

DETAJE/Roli i Marina Farës në dosjen e bujshme, ndihmoi dy trafikantët...

E njohur për publikun si Marina Fara, vajza e Eli Farës u përfshi në përgjimet e policisë, në operacionin “Mezhgorani” ku u arrestuan më...

Pas Henri Çilit, në përgjime del dhe vajza e këngëtares së...

Detaje të reja kanë dal nga operacioni i ditës së djeshme, ku 28 personave u vunë në pranga, mes të cilëve rezultonte edhe botuesi...

“Dosja Bajri në Shkodër”/Berisha reagon ashpër: Mbështetja më e fuqishme që...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar se fundmi në rrjetet sociale, lidhur me vendimin e fundit të SPAK, per ta rikthyer dosjen e 'Bajrit' në...

“Transferimi i dosjes së Bajrëve”, reagon Bardhi: Tjetër provë e dështimit...

Gazmend Bardhi vijon te kembengule ne paaftesine e SPAK, si strukturë e cila pritej të vinte drejtesine në vend. Bardhi, i referohet këtu transferimit të...

SPAK nuk është kompetent, dosja e Bajrëve kalon në Shkodër

Gjykata e Posaçme vendosi të dërgojë dosjen "Bajri" në Prokororinë e Shkodrës, pasi konstatoi se SPAK nuk është kompetent. Për të dyshuarit ka rënë...