Tag: Dosja

Dosja e Orest Sotës drejt bashkimit me procedimin penal ndaj Saimir...

Prokuroria e Krimeve të Rënda po shqyrton mundësinë e bashkimit të procedimit të Orest Sotës më atë numër 134 të Saimir Tahirit. Gjetja e dy...

Dosja me emra që solli ministri italian, trondit qeverinë – Një...

Ministri i Brendshëm italian, Marco Minniti, solli në Tiranë një dosje të detajuar, me të dhëna konkrete për kokat e trafikut të drogës nga...

Guardia di Finanza dorëzon në Prokurorinë Shqiptare fashikujt hetimor për Habilajt

Prokuroria e Katanias e cila ka zhvilluar hetimet, ndaj grupit të Habilajve, ka sjellë në Tiranë një grup oficerësh të Guardia di Financa, për...

Hetimet për Tahirin dhe Habilajt, dosja në dorë të (mos)përkthimit nga...

Moisi Habilaj dhe dy vëllezërit e tij në komunikimet me anëtarët e grupit nuk përdornin numra telefonik të regjistruar në emrin e tyre. Nga hetimet...

Avokati italian i Habilajve: Materiali voluminoz, nuk e di ende çfarë...

Për lidhjet e Habilajve me ish-ministrin Tahiri, avokati italian Biagio Maurizio Catalano, i cili është dhe avokati i Meridan Sulajt dhe Fatmir Minajt, nënvizon...

DETAJE/ Dosja “Habilaj”, flet gazetari italian: Policia shqiptare është e korruptuar,...

Dario de Luca, gazetari i “MeridioNews”, ka nxjerrë detaje të tjera në lidhje me hetimin e autoriteteve italiane për bandën e trafikut të drogës...

Ekstradimi i Ballistit drejt Serbisë, dosja mbërrin në duart e ministrit...

Ka mbërritur në zyrën e ministrit kroat të drejtësisë dosja me ekstradimin e Ismail Morinës drejt Serbisë. Fati i Ballistit është në doren e...