Tag: Dosja

EMRI/Kush është i shumëkërkuari që u kap në Vlorë, akuza për...

Bardhosh Lytaj Alias Mino, i shpallur në kërkim nga policia greke, ishte personi i cili u vu në pranga nga policia e Vlorës mbrëmjen...

SPAK i kthen dosjen 184 Prokurorisë së Dibrës, reagon Bardhi:...

Sekretari i Përgjitshëm i Partise Demokratike, Gazmend Bardhi, së fundmi është shprehur se vendimi i hetuesit të komunzimit, Arben Kraja për të mos lejuar...

Agim Kajmaku mbetet në burg, ‘kthesa e papritur’ e ish-kryebashkiakut

Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, eshte terhequr  nga kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë.Gjykata e Tiranës pushoi kërkesën në seancën e sotme gjyqësore...

VENDIMET/I ulet dënimi kolumbianit të kokainës së Xibrakës

Cesar Avila, kolumbiani i arrestuar në nëntor 2014, në laboratorin e Xibrakës ku përpunohej kokainë, ka përfituar së fundmi një ulje dënimi prej 90...

“Mbyllen hetimet për DH Albania”, PD denoncon: Prokuroria nxorri një 26-vjeçar...

Partia Demikratike ka reaguar pas lajmit se Prokuroria ka mbyllur hetimet për aferën e DH Albania, pa ndëshkimin e asnjë zyrtari. Nga selia blu, ish-deputeti...

U filmua duke pirë kokainë, Prokuroria nis hetimet për kryebashkiakun e...

Kanë nisur hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla, te emëruar nga Edi Rama, i cili është filmuar me video duke pirë kokainë. Pas publikimit...

DOSJA/Motra e Dritës flet për hakmarrje, mamaja e njërit prej të...

Ngjarja kriminale në Mallakastër, me perdhunimin dhe vrasjen e Drita Saliajt nga disa të rinj vijon ende të marre vemendje, pas perfshirjes së familjareve...

DOSJA E PLOTE/Zbardhen përgjimet, kush i “fundosi” policët e zyrtarët, merrnin...

Jane zbardhur detaje nga dosja e Prokurorisë së Durrësit dhe SHÇBA për arrestimin e 18 zyrtarëve të policisë dhe pushtetit vendor, në qytetin bregdetar,...

Dosja e ngjarjes horror në Kavajë/Burri dogji gruan me qumësht të...

Detaje nga dosja e një ngjarje horror, e denjë për skenare filmash, në fshatin Gosë të Kavajës. Një burrë ka djegur gruan e tij...

EMRAT/SPAK çon në gjykatë dosjen e parë për këtë vit

SPAK e ka nisur punën për sivjet duke dërguar dosjen e parë në gjykatë. Në fakt bëhet fjalë për një dosje të vjetër, që...