FOTO/Publikohet ‘numri i Ramës i burgosur’, Ish-ministri: Prokuroria të nisë verifikimet

Ndaje

Publiku shqiptar mbremjen e djeshme u njoh me nje detaj qe nuk dihej me pare. Koleksionisti i njohur Gjergji Thimo bëri nëj deklaratë të fortë në “A-Show”, ku tha se kryeministri Edi Rama ka qënë i dënuar në vitin 1993 në Paris për vjedhje ikonash.

Thimo theksoi se është i gatshëm të përballet e me drejtësinë për këtë fakt dhe madje ai publikoi edhe numrin e dosjes.

Pas kësaj deklarate ka reaguar edhe Ylli Manjani në Facebook, ku shkruan se ka një ligj që ka vepruar për persona të tjerë në politikë, që kanë qenë të dënuar dhe fshiheshin në politikë, dhe ky ligj duhet të veprojë edhe për kryeministrin.

A mundet që Prokurori i Përgjithshëm të sqarojë shqiptarët nëse Kryeministri i sotëm ka qenë apo jo i ndaluar, arrestuar apo dënuar në Francë?!

Ka një ligj që ka vepruar për persona të tjerë në politikë, që kanë qenë të dënuar dhe fshiheshin në politikë.

Pse nuk verifikohet Edi alias Edvin Rama?!! Nuk po kërkojmë të verifikojë Edi alias Mustafa Ramën… (te shëndeti nuk ndërhyjmë dot).

Kush më shumë se Ai duhet ti nënshtrohet verifikimeve ligjore?! Publikut ja ka borxh Prokurori i Përgjithshëm një të sqarim mbi këtë denoncim konkret, me numër burgu madje”,-shkruan Manjani.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje