Covid-19 prek dhe qytetin e Sarandës, konfirmohet rasti i parë

Ndaje

Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19, në Sarandë. Burime nga mediat bëjnë me dije se bëhet fjalë për një shtetase ukrainase e cila ka ardhur për pushime në Sarandë.

Prej 7 muajsh ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera.

Bluzat e bardha si dhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundshme.

Ky është rasti i parë që nga shpërthimi i Pandemisë në vendin tonë në Sarandë, pasi  ka qenë i pastër nga koronavirusi më shumë se 2 muaj e gjysmë.

vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje