VIDEO/Akti provokues, minoritari grek i vë flakën flamurit shqiptar në mes të Sarandës

Ndaje

Një minoritar grek nga Finiqi, i quajtur Manolis Vitos, ka djegur mbrëmjen e djeshme flamur shqiptar në mes të Sarandës.

Aktin aspak të hijshëm e ka filmuar e më pas videon e ka postuar në rrjetin social Facebook, si për të provokuar.

Pas postimit të videos kanë qënë të shumtë komentet që e dënonin veprimin dhe sjelljet nacionaliste.

Minoritari grek nga finiqi manol vito djeg flamurin shqiptar ne mes te shqiperise ne sarande kerkojme menjehere arestimin e tij nga policia. Shikoni vidion https://www.facebook.com/100022519223539/posts/710417846385516/?app=fbl

Minoritari grek nga finiqi manol vito djeg Flamurin Shqipëtar në mes të Shqipërisë në Sarandë kërkojmë menjëherë arestimin e tij nga policia.Shikoni vidion https://www.facebook.com/100022519223539/posts/710417846385516/?app=fbl

Publiée par Simpatizantët e Marin Memës & Elena Kocaqit sur Lundi 15 juin 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje