Tag: flamuri

PDIU kërkon reagim të ashpër për djegien e flamurit të Shqipërisë...

PDIU ka reaguar fprt për djegien e flamurit shqiptar në Sarandë nga minoritari grek Manolis Vitos duke ftuar SPAK të hetojë aktin e rëndë. PDIU...

VIDEO/Akti provokues, minoritari grek i vë flakën flamurit shqiptar në mes...

Një minoritar grek nga Finiqi, i quajtur Manolis Vitos, ka djegur mbrëmjen e djeshme flamur shqiptar në mes të Sarandës. Aktin aspak të hijshëm e...

Gazetari vendos bashkë flamurin shqiptar me atë serb: Është nxehtë për...

Konflikti mes Kosovës dhe Serbisë vijon ende për aq kohë sa urat e dialogut janë ndërprerë prej disa kohësh tashmë, e komplikuar ketu dhe...

Flamuri kosovar “ndëshkoi” Notre-Dame, reagon ambasadori: Artikujt serb janë skandalozë

Të habitshme kanë qenë dy artikujt e publikuar nga tabloidët serbë ditën e djeshme lidhur me ngjarjen e rëndë në Francë. Ndërsa hetuesit po kërkojnë...

Presidenca ul në gjysmështizë flamurin, Meta ka një mesazh mirënjohje

Flamuri kombëtar është ulur gjysmë shtizë në Presidencë. Presidenti Ilir Meta ka marrë këtë vendim në shenjë nderimi dhe respekti për veprën e presidentit George...

FOTO/Ҫoi flamurin deri në Honolulu, por vetëm Besi e kapi gafën...

Blendi Fevziu vendosi të kalojë festat Kombëtare në Hawaii, aty ku befasoi me ngritjen e flamurit shqiptar. 'Gezuar 106 vjetorin e Pavaresise. Gezuar festen e flamurit!' ...

Meta publikon videon emocionuese, ka një urim të veçantë për çdo...

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur të urojë shqiptarët në ditën e pavarësisë me një video emocionuese. Ai ka publikuar momentet kur dy vajza të vogla...

Gjoba shqiptarëve nëse ngrenë flamurin kombëtar në Serbi

Nëse valëvitet flamuri shqiptar për qëllime zyrtare në Serbi, kjo mund të sjellë dënimin me  gjoba prej 500 deri 800 euro, sipas BIRN. Kandidatët që...