Atentati ndaj prokurorit Ndoja, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Redjan Rrajës

Ndaje

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e  Redjan Rrajës për lirimin nga burgu.

Rraja u arrestua pas atentatit që iu bë ish-prokurorit Arjan Ndoji,  më 1 nëntor të vitit 2019 tek mbikalimi i Shkozetit.

Ndoja, bashkë me Landi Muharremin (Aleksandër Laho), dhe Andi Maloku në zonën e mbikalimit të Shkozetit, u qëlluan nga një makinë Benz, në ecje, ku dyshohet se ka qenë brenda Redjan Rraja.

Për pasojë u plagosën të tre, por shoferi i Ndojës, Andi maloku, në gjendje më të rëndë ndërroi jetë dy ditë më vonë në spitalin e Traumës në Tiranë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje