Tag: kerkesa

“Rama gënjeu”, PD denoncon sërish: Shqipëria nuk mund të kryejë 2...

Shqipëria ka sot vetëm 2 mijë kite për testime. Nga selia blu, ish-deputeti Bardh Spahia u shpreh se Edi Rama gënjeu kur deklaroi se...

“Debati për testimet”/Rama: PD ia fut kot! Strategjinë e bën Komiteti...

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje opozitës për kërkesën  saj për të kryer sa më shumë testime kundra koronavirusit. Rama në një mesazh në...

“Keni përvojat më të mira botërore”,PD ripërsërit kërkesën: Lejoni ekspertët të...

Partia Demokratike i ka kërkuar sërish qeverisë të lejojë ekspertët të kryejnë testim të zgjeruar. Nga selia blu, Mirela Tabaku ka theksuar se përvojat më...

LISTA/Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për të luftuar koronavirusin: Ja për...

Shqipëria i ka kërkuar ndihmë zyrtarisht NATO-s për pajisje e mjete spitalore të nevojshme në luftën kundër Covid-19. Me anë të një letre dërguar më...

Rama ironizon keq PD: S’mund të japë mend për tabelën e...

PD dhe opozita, u bë disa ditë, që kanë kërkuar në vijimësi shtimin e testeve për të pasur një panoramë të qartë të shtrirjes...

Ish-deputetja nxjerr shifrat: Po testohen pak të dyshuar, nuk respektohet kërkesa...

Ish-deputetja Albana Vokshi ka reaguar serish ne rrjetet sociale, duke riktheksuar thirrjen e Organizatës Botërore të Shëndetësise (OBSH) Qeveritë të testojnë sa më shumë...

Basha letër OBSH-së: Ndihmojeni Shqipërinë me testet për virusin dhe pajisje...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha i ka kerkuar ndihmë për Shqipërinë Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Në një letër drejtuar sot drejtorit të Zyrës së...

EMRAT/OFL në Shijak dhe Tiranë, 3 të dënuarve për vrasje dhe...

OFL u ka kërkuar deklarimin e pasurisë 3 të dënuarve të tjerë për vepra të rënda penale, përfshirë vrasjen, shkatërrimin e pronës dhe pjesëmarrjen...

”Merrni masa konkrete për kontrollin e qytetarëve nga Italia”, Basha thirrje:...

Kryetari i PD, Lulzim Basha kembengul qe qeveria te tregohet serioze ne marrjen e masave per koronavirusin, pas alarmit dhe situates ne Itali. Kryeopozitare ka...

FOTO/Kirurgët kërkesë ministrisë, ja vendimi që kundërshtojnë: Dëmton pacientët, po çon...

Kirurgët më të njohur në vendin tonë kanë firmosur si akt per te treguar se janë kundër zhvendosjes se sallave te urgjencës. Firmat e tyre...