Tag: kerkesa

Ish-avokatja e shtetit kërkon hetimin e kryeministrit, numëron gjyqet e humbura...

Ish-avokatja e Shtetit, Ledina Mandija bën përgjegjës kryeministrin Rama, për për faturat qindra milionë euro në arbitrazh sipas saj. Ish Avokatja e Shtetit, Mandija në...

Mungojnë në Shqipëri/Policia i kërkon Malit të Zi qen për të...

Mbetet ende mister zhdukja e tre të rinjve në Malësi të Madhe. Daniel dhe Klement Pepaj si edhe Vilson Ccutaj janë zhdukur që pasditen...

Gjyqtarja e arrestuar kërkon leje për të shoqëruar vajzën në spital:...

Mimoza Margjeka, gjyqtarja ne arrest shtepie, pasi akuzohet se ka marrë 6 mijë euro për të liruar nga qelia një të dënuar, ka kërkuar...

Yuri Kim letër Ramës, Bashës e Kryemadhit, kërkesa e saj për...

Në prag të nisjes së përgatitjeve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim i ka nisur një letër krerëve...

Safet Bajri kallëzim penal ndaj Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, çfarë...

Safet Bajri, i akuzuar si anëtar i një grupi kriminal në Shkodër, ka kallëzuar penalisht në SPAK drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili. Kallëzimi...

Opozita parlamentare sërish kërkesë Ramës: Duam takim urgjent, janë 28 deputetë...

Një tjetër kërkesë për për takim me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e grupit parlamentar Taulant Balla për çështjen e reformës zgjedhore është depozituar...

Atentati ndaj prokurorit Ndoja, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Redjan...

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e  Redjan Rrajës për lirimin nga burgu. Rraja u arrestua pas atentatit që iu bë...

LETRA/Gjyqtarët e shkarkuar nxjerrin emrat publikisht: Shpallin të pavlefshëm 10 gjyqtarë...

Gjyqtarët e shkarkuar nga vetingu janë bërë bashkë dhe kanë krijuar një shoqatë “Drejtësi për drejtësinë” dhe I kërkojnë Avokatit të Popullit  verifikim të...

“Për platformën Rama dhe Ambasadorët e dinin që në 8 Prill”,...

Presidenti Ilir Meta ndodhet ne nje konferencë për median lidhur me platformen prej 14 pikave që ia ka vënë në dispozicion edhe kryeministrit Edi...

Shembja e Teatrit/Ralf Gjoni kërkon nisjen e një Komisioni Hetimor, si...

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni ka kërkuar ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar për të hetuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Gjoni tha...