“Për platformën Rama dhe Ambasadorët e dinin që në 8 Prill”, Meta tregon çfarë i kërkoi opozitës në mbledhjen e fundit

0Shares
0

Presidenti Ilir Meta ndodhet ne nje konferencë për median lidhur me platformen prej 14 pikave që ia ka vënë në dispozicion edhe kryeministrit Edi Rama dhe ambasadoreve të akredituar në Shqipëri.

Platforma i është propozuar opozitës së bashkuar ditën e djeshme, ndërsa mësohet kryeministrit Edi Rama ia ka dorëzuar që me 8 prill, keshtu deklaroi  Ilir Meta.

Presidenti Meta theksoi se çdo tetor dhe qershor kemi provimin e BE, duke na lënë detyra më shumë për të përmbushur, e duke qenë se ky është objektiv mbarëkombëtar, ai tha se ka bërë cdo gjë që të krijojë klimën pozitive per permbushjen e 15 detyrave.

Meta nga ana tjeter ka zbuluar se çfarë i ka kerkuar opozites, ne takimin e djeshem qe u zhvillua.

“I kërkova opozitës të mos bjerë pre e provokimit, të largohen nga tryeza e Reformës Zgjedhore, por të përfundojnë kodin, se me atë polici të dhunshme e keni provuar vetë ju, sa e vështirë është që të garantohet zbatimi i kodit që është një tjetër kusht nga ato të BE,-u shpreh Meta.

LIVE – Konferencë për mediat

Publiée par Ilir Meta sur Vendredi 22 mai 2020

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje