Shembja e Teatrit/Ralf Gjoni kërkon nisjen e një Komisioni Hetimor, si përgjigjet Ruçi

0Shares
0

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni ka kërkuar ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar për të hetuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Gjoni tha se shembja ka shkaktuar shumë mllef tek populli dhe duhet zbardhur, ndërsa u vetëofrua që të drejtojë këtë komision nëse dikush tjetër nuk mundet ta bëjë.

Deputeti kërkoi ndërprerjen e menjëhershme të seancës dhe nisjen e Komisionit Hetimor.

Në lidhje me këtë kërkesë të Gjonit, Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi sqaroi se: “Interpelancë me qeverinë për këtë çështje. Sapo të mbërrij në Kuvend, që ende s’ka ardhur, do të ndjek gjithë procedurat parlamentare që të realizohet dhe të keni të drejtën e shprehjes. Për kërkesën tuaj për Komision Hetimor, ushtroni të drejtën e rregullues, institucionalizoni kërkesën dhe do të shqyrtohet sipas gjithë rregullave”.

Kjo kerkese e Gjonajt u prit me humor dhe tallje nga ana e kreut te grupit parlamentar te PS, Taulant Balla.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje