Rrezikohet jeta e tre familjarëve në Sarandë, fortuna i zuri në det

0Shares
0

Stuhia dhe furtuna e fuqishme që ka përfshirë pjesën më të madhe të vendit po rrezikon jetën e tre anëtarëve të një familje në Himarë. Ata nuk i dhanë rëndësi motit të keq dhe dolën në det në orët e para të mëngjesit.

Tre anëtarët që ndodhen në rrezik dhe mund të mbyten janë Robert Rama 50 vjeç, bashkëshortja e tij dhe djali i tyre 25 vjeç. Ata janë bllokuar tek “Shpella e Pëllumbave” pasi hynë në det me një mjet të vogël, me të cilin nuk kanë vijuar dot lundrimin prej dallgëve të forta.

Si pasojë e motit të keq dhe detit me dallë, Pólicia e Shtetit apelon për të gjithë drejtuesit e  mjeteve lundruese, (peshkarexha, motorre uji , e çdo mjet tjeter lundrues  qe perdoret me qellim turzimin) të mos dalin ne  det deri në qetësimin e situatës.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje