Tag: rtsh

Merret vendimi: Ja ç’do të ndodhë me Festivalin e Këngës këtë...

Festivali i Këngës në RTSH nuk do të anullohet,  pavarësisht situtës së krijuar nga pandemia Covid-19. Lajmi është konfirmuar në faqen e Radio Televizionit Shqiptar,...

Manjani komenton festivalin e RTSH-së: Politika jua ka çpifur njerëzve dhe...

Ish-ministri Ylli Manjani i eshte bashkuar komenteve lidhur me festivalin e RTSH-së, për të cilën thotë se është me mire të bëhet sesa të...

Pikët e jurisë dhe debatet mbi fituesen, reagon Drejtori i Festivalit...

Pas shumë polemikave, te cilat per hir te se vërtetës do te vijojne, ka reaguar dhe drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi. I kontaktuar nga Panorama,...

Zbulohet arsyeja përse u fshinë të gjitha këngët e festivalit të...

E dyshimtë ishte fshirja e kengeve të festivalit të Kenges nga kanali zyrtar i RTSH në Youtube. As kënga e fitueses Arilena Ara, apo...

FOTO/E papritur, fshihen të gjitha këngët e Festivalit nga YouTube i...

Të gjitha këngët e Festivalit janë zhdukur nga Youtube dhe i gjithë kanali i RTSH nuk ekziston më në këtë platformë. RTSH nuk ka reaguar...

FOTO/Zbulohen pikët e plota të jurisë, ndërkombëtarët votuan Elvanën, shqiptarët jo

Festivali i Kenges vijon ende të jetë çështje diskutimi, kjo pasi ishte thene prej kohesh se fituesja do te ishte Elvana Gjata, por trofeun...

12 finalistët e Festivalit të Këngës, lihen jashtë emra të njohur

Festivali i Kenges do te rikthehet nesër ku do te shpallet dhe fituesi i madh qe do të na përfaqësojë në Eurovision. Janë zbuluar dhe...

VIDEO/Flet për herë të parë për konkurrimin në festival, Elvana Gjata...

Elvana Gjata ka reaguar së fundmi duke treguar dhe pak nga koreografia e saj për natën e parë të festivalit të RTSH. E cilësuar...

FOTO/Fituesja e festivalit e paracaktuar? Alketa iu përgjigjet akuzave

Epiqendra e mediave roze dhe per kete vit do të jetë Festivali i Kenges në RTSH, i cili përgjatë muajve eshte shoqëruar me debate...

VIDEO/E nxjerrin si fituesen e festivalit në RTSH, ‘reagon’ për herë...

Emri i Elvana Gjatës është konsideruar si fitimtar në festivalin e RTSH-së, ndërsa publiku u njoh vetëm dje me kengen e saj. Ka qenë fillimisht...