Pikët e jurisë dhe debatet mbi fituesen, reagon Drejtori i Festivalit në RTSH: Do bëjmë analizën e festivalit

0Shares
0

Pas shumë polemikave, te cilat per hir te se vërtetës do te vijojne, ka reaguar dhe drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi.

I kontaktuar nga Panorama, drejtori ka sqaruar se sigurisht pas festivalit do te kete nje analize, por vendimin e jurisë e quan të padiskutueshem.

“Siç është  ne traditen e Rtsh, së shpejti do të zhvillohet analiza e festivalit që do te jete e hapur per shtypin dhe publikun.Debatet jane te natyrshme ndersa vendimi i jurise eshte i pavarur dhe padiskutueshem”,-eshte shprehur ai.

Debati ka nisur me faktin se pritej qe fituesja te ishte Elvana Gjata, ndërsa Alketa Vejsiu qe nuk e mbajti te fshehte pelqimin ndaj Gjatës, reagoi duke ia lene fajin jurisë, e cila nga pjesa shqiptare, e kishin vlerësuar jo maksimalisht pretendenten, duke nxjerrë fituese Arilenën.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje