Tag: drejtori

Largohet drejtori i Tatimeve në Shkodër, kush e zëvendëson

Nderrim drejtoresh ne Drejtorine Rajonale te Tatimeve ne Shkoder. Largohet drejtori i meparshem Herion Jashari dhe ne vend te tij emerohet Myzafer Bushi. Bushi me...

Rekord shifrash/Brataj përsërit thirrjen: Urgjent zbatoni 4 rregullat kryesore

Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj apelon qytetaret kudo që ndodhen, për t’u mbrojtur nga Covid-19. Nisur nga shifra e lartë me 90 të infektuar...

E FUNDIT/Maxhoranca dhe opozita e re miratojnë kandidatin e Presidentit për...

Arben Shehu do të jetë kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Shehut me 108 vota pro, 5 kundër...

Pezullohet nga detyra shefi i qarkullimit të qarkut të Korçës

Pezullohet nga detyra shefi i qarkullimit te qarkut të Korçës, Ervin Dervishaj. Nuk dihen arsyet e këtij vendimi por mësohet se Dervishaj ka qenë në...

Nis procesi i regjistrimit të pronave në jug, Artan Lame tregon...

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame njoftoi sot se nga sot, hapet procesi i regjistrimit në 8 zona kadastrale të bregdetit shqiptar. Zonat janë: Palasë, Dhëërmi,...

Përdhunimi i 15-vjeçares në Kamzë, pezullohet nga detyra drejtori i shkollës

Drejtori i shkollës “Azem Hajdari” në Kamzë, Besnik Daci është pezulluar nga detyra, disa ditë pasi u bë publik skandali i abuzimit të 15-vjeçares,...

Dorëhiqet drejtori i Aviacionit Civil, kush e zëvendëson

Dorëhiqet nga detyra drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Krislen Keri. Në vend të tij është emëruar  Edlira Liçi, e cila deri më tani ishte...

LAJM I FUNDIT/Merret vendimi për drejtorin e burgut 313

Gjykata e posaçme vendosi arrest shtëpie për Eduart Strugën drejtor i burgut 313, dhe arrest me burg për dy të tjerët Florin Ahmeti dhe...

LAJM I FUNDIT/Arrestohet drejtori i burgut 313

Arrestohet drejtor i Burgut 313, Eduard Struga. Lajmi eshte bere i ditur nga mediat. Struga ka marre kete detyre qe nga tetori i 2019. Nuk...

FOTO/Pozitiv me koronavirus dhe drejtori i Urgjencës, si u infektua Skënder...

Burime për ABC News kanë konfirmuar se ka dalë pozitiv tamponi për drejtorin e Urgjencës, Skënder Brataj. Në fotot e LSA, shihet drejtori Brataj teksa...