Përdhunimi i 15-vjeçares në Kamzë, pezullohet nga detyra drejtori i shkollës

Ndaje

Drejtori i shkollës “Azem Hajdari” në Kamzë, Besnik Daci është pezulluar nga detyra, disa ditë pasi u bë publik skandali i abuzimit të 15-vjeçares, nga roja i shkollës dhe tre të rinj.

News 24 raporton se pezullimi i tij është bërë deri në përfundimin e hetimit administrativ.

Nje dite me pare, ne nje interviste televizive, ai mohoi që babai i vajzës t’i jetë ankuar për rojen e shkollës, ndërsa shtoi se ky i fundit punonte pa kontratë pune.

Sipas drejtorit, rojes së shkollës nuk i është ndërruar turni dhe as është hequr nga puna nga ai, pasi vendosin organet kompetente për të.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje