Tag: pezullimi

Merret vendimi për ish-kreun e OFL-së, çfarë u zbulua në telefon

GJKKO ka lënë në fuqi masën e sigurisë pezullim nga detyra për ish-kreun e OFL-së, Artan Shkëmbi. Gjatë seancës avokati i Arben Broci u...

Zbardhen detaje, pse u pezullua kreu i Task-Frocës së OFL-së

Zbardhen detaje në lidhje me pezullimin e zëevendësdrejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi. Mësohet se vendimi për pezullimin është marrë nga Gjykata Kundër korrupsionit dhe...

Rikthehet në detyrë, zbardhet vendimi i Apelit për gjyqtarin Luan Dacin

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Posaçme të Apelit për Luan Dacin, i pezulluar nga detyra si anëtar i Komisionit të Posaçëm të Apelimit. Gjykata e...

Përdhunimi i 15-vjeçares në Kamzë, pezullohet nga detyra drejtori i shkollës

Drejtori i shkollës “Azem Hajdari” në Kamzë, Besnik Daci është pezulluar nga detyra, disa ditë pasi u bë publik skandali i abuzimit të 15-vjeçares,...

Koronavirusi, pezullohen të gjitha gjyqet në Shqipëri

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pezulluar veprimatrinë e shërbimeve gjyqësore për shkak të përhapjes së koronavirusit në vendin tonë ku deri tani janë regjistruar...

‘Tërmeti’ më i madh në futboll/Çfarë pritet të ndodhë me Man...

Ky mund të jetë ndoshta ‘tërmeti’ më i madh në botën e futbollit këtë sezon. Manchester City është përjashtuar nga Champions League deri në...

Malaj para komisionit, Murrizi kritika mazhorancës: Para se të shkarkoni Benin,...

Deputeti, Myslym Murrizi, ka qene nder ata deputetë, i cili nga komisioni i Ekonomisë, e cilësoi një proces falso nismën qeverisë për të pezulluar...

I ndaloi hyrjen në Shtëpinë e Bardhë, gazetari i CNN padit...

CNN ka ngritur një padi kundër Presidentit Trump dhe disa vartësve të tij, duke kërkuar qasjen dhe lejimin e korrespondentit  Jim Acosta në Shtëpinë...

Gjykata jep sot masën e sigurisë për mjekët e spitalit të...

Gjykata e rrethit Shkodër do të japë masën e sigurisë ditën e sotme për mjekët e spitalit rajonal të akuzuar për shpërdorim detyre. Kujtojmë se...

Falsifikuan dokumentat, pezullohen nga puna 16 mësues në Lushnjë, reagon Ministria...

16 mësues të shkollës 9-vjeçare në Çerme e Siperme të Lushnjes u pezulluan nga puna në qytetin e Lushnjës. Kërkesa për pezullimin e tyre kishte...