Tag: shkolla

“Mbyllen shkollat në 2 nëntor”, Ministria sqaron të vërtetën mbi dokumentin...

Ministria e Arsimit ka reaguar në lidhje me një dokument të falsifikuar që po qarkullon në rrjetet sociale sipas të cilit urdhërohet mbyllja e...

VIDEO/Basha urim të veçantë për nisjen e shkollës, porosia e tij...

Nje urim per nxenesit e shkollave e ka dhene dhe kreu i opozites Lulzim Basha. Me një shënim në facebook, ku ka postuar edhe një...

Denoncimi i PD: Bashkia e Krujës fsheh gjurmët e rrënimit të...

Partia  Demokratike zhvendoset sot ne Thumane, Kruje, duke rikthyer vemendjen tek investimet ne kete zone, pas goditjes fatale qe i beri termeti i 26...

Pas skandalit me helmimin, ish-deputeti zbulon ngjarjen tjetër në gjimnazin e...

Mesuesit e gjimnazit tashme te njohur "Janaq Kilica'' ne Fier kane derguar  nje leter ankese se fundmi, pasi kane ndjere presion dhe veprime te...

VIDEO/Dalin pamjet nga shkolla, kur roja i dënuar sot për abuzim,...

Gjykata vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për rojen pedofil dhe për tre të rinjtë e tjerë të përfshirë në skandal. Ngjarja e perdhunimit...

Përdhunimi i 15-vjeçares në Kamzë, pezullohet nga detyra drejtori i shkollës

Drejtori i shkollës “Azem Hajdari” në Kamzë, Besnik Daci është pezulluar nga detyra, disa ditë pasi u bë publik skandali i abuzimit të 15-vjeçares,...

ARSYET/Shkolla private në Tiranë u mbyll e para nga COVID-19, prokuroria...

Megjithëse policia e Tiranës referoi një material voluminoz për akuzën e “Përhapjes së panikut”, Prokuroria e Tiranës ka vendosur të mos fillojë asnjë hetim...

LAJM I FUNDIT/Adoleshentët kapen duke vjedhur shkollën në Durrës, policia iu...

Ndërhyrja në kohë e Policisë ka parandaluar vjedhjen në një shkollë. Burime zyrtare saqarojne se jane vene në pranga 3 shtetas, autorë të dyshuar...

VIDEO/Për 7 Mars Basha viziton me fëmijët shkollën e mbyllur në...

Kryetari Lulzim Basha ka shkuar diten e sotme në Dajç të Shkodrës ku ka vizituar me fëmijët dhe prindërit e zonës shkollën e mbyllur...

Frika e koronavirusit, Ministrja ‘hakmerret’ ndaj shkollës në Tiranë: I hoqëm...

Ministria e Arsimit i eshte kthyer me te keqe shkolles private ne Tiranë, e cila vendosi pezullimin e mesimit vetem per te marrë masat...