EMRAT/Në Elbasan, Kukës dhe Fier, zbardhet votimi i KLP për drejtimin e Prokurorive

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miraton emërimet e përkohshme të drejtuesve të Prokurorisë në rrethe.

Mesohet se Këshilli i Lartë i Prokurorisë votoi prokuroren Rita Gjati si drejtuese të Prokurorisë Kukës.

Për këtë pozicion Komisioni i Karrierës kishte sjellë tre propozime, Edmond Kariqin, Fahrije Vatën dhe Rita Gjatin.

Ndërkohë në mbledhjen e sotme, KLP caktoi Kreshnik Ajazin drejtues i Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan

Violeta Shkurta caktohet me 10 vota pro drejtuese e Prokurorisë së Shkallës se Parë Fier.Ndërsa  Arben Dyla caktohet në pozicionin të drejtuesit të Prokurorisë së Shkallës së Parë Lushnje.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje