Tag: KLP

Problemet me pasurinë largojnë nga sistemi i drejtësisë Besnik Canin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani. Shkarkimi i tij erdhi pas ankimit të Komisionerit...

“Nuk jemi kompetentë”/KLP i përgjigjet Çekajt: Drejtoju gjykatës për hetimin e...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka refuzuar kërkesën e avokatëve të Arbër Çekaj për të hetuar veprimet hetimore të prokurorëve të SPAK lidhur me...

Letra e çuditshme e anëtarit të KLP për kreun e institucionit:...

Një letër që kurre me pare se kishim hasur, e ka sjellë anëtari i KLP, Tartar Bazaj. Letra me kerkesen e çuditshme i është...

Shkresa e Krajes per KLP, a ka nje skenar bllokimi ndaj...

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja alarmoi institucionet ne lidhje me nje fluks te madh denoncimesh ne SPAK. Karaja ka kerkuar që të ketë...

REAGIMI/PD i përgjigjet KLP-së: E keni detyrim të informoni nëse Kraja...

Partia Demokratike ka reaguar mesditën e sotme në lidhje me reagimin e KLP-së për kreun e SPAK Arben Kraja dhe anëtarin Altin Dumain. Në një...

KLP iu heq dyshimet lidhur me prokurorët e SPAK: Janë njerëzit...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë një reagim se fundmi në lidhje me vënien në dyshim të integritetit të prokurorëve të SPAK. Në një...

EMRAT/Në Elbasan, Kukës dhe Fier, zbardhet votimi i KLP për drejtimin...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miraton emërimet e përkohshme të drejtuesve të Prokurorisë në rrethe. Mesohet se Këshilli i Lartë i Prokurorisë votoi prokuroren Rita...

Tritol prokurorit në Vlorë, reagon KLP: Mbrojtje të posaçme për Albert...

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur sot në Vlorë, aty ku iu vendos eksploziv makinës së prokurorit Albert Kuliçi reagoi edhe Këshilli i Lartë...

EMRAT/Kush do ta drejtojë SPAK-un? KLP interviston 3 kandidatët në garë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të zhvillojë nesër intervistat me tre kandidatët për kryetar të Strukturës së Posaçme (SPAK). Procesi i intervistimit me audio...

EMRAT/8 prokurorët që marrin detyrën për SPAK, betimi tek Meta në...

Altin Dumani, Arben Kraja, Behar Dibra, Edvin Kondilli, Elida Celami(Kaçkini), Ened Nakuçi, Enkeleda Millonai, Klodian Braho, janë 8 nga 15 anëtarët e parë të...