PIKEZIMI/KLP zgjedh tre prokurorët e rinj në SPAK

Ndaje

KLP zgjedh tre prokurorët e rinj në SPAK si me poshte:

-Sotir Kllapi,

-Vladimir Mara,

-Dritan Prençi

Pas intervistimit të djeshëm të kandidatëve për Prokurorë në SPAK renditja e tyre sipas pikëzimit ishte:

-Sotir Kllapi 174 pike

-Dritan Prenci 171 pik

-Vladimir Mara 168 pike

-Dorina Bejko 158 pike

3 prokurorët e zgjedhur si prokurorë të SPAK do të betohen përpara Presidentit të Republikës për të zyrtarizuar detyrën e tyre.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje